• Polonistyczne zmagania

•

27. 02. uczniowie kl. 8a wzięli udział w konkursie polonistycznym „Podchody Językowe” zorganizowanym przez ZSP nr 3 w Jaworznie. Drużyna w składzie: Malwina Jasik, Aleksandra Misiaszek i Karol Figura wykazała się znajomością zasad poprawności językowej, frazeologii czy polskich przysłów i powiedzeń. Następnie wszyscy uczniowie sprawdzali się w konkurencjach wiedzy ogólnej i zadaniach zręcznościowych. Po podsumowaniu punktów okazało się, że nasi ósmoklasiści zajęli I miejsce!!! Jury nagrodziło zwycięzców i wielokrotnie podkreślało Ich wiedzę , spryt i zaangażowanie.

Brawa!!!

Wioletta Mlostek

• Narciarskie Mistrzostwa Szkół Jaworzna

•

21 lutego odbyły się Narciarskie Mistrzostwa Szkół Jaworzna. Zawody miały miejsce w Istebnej na złotym Groniu. W slalomie gigancie wystartowało łącznie 85 osób. W swych kategoriach na podium stanęli :

II miejsce Marysia Grzywocz,

I miejsce  Emilia Ples,

I miejsce Michał Guryniuk,

II miejsce Andrzej Jamróz

III Sebastain Balon

Duma nas rozpiera <3 Gratulujemy!!!

Uroczyste wręczenie pucharów odbędzie się we wtorek tj. 27.02 o godz. 10 w sali obrad Urzędu Miasta.

A. Stolarczyk, P. Mrożek

• STOP UŻYWKOM!!!

• W czwartek 22.02.24 w naszej szkole odbyły się warsztaty w ramach programów BIEG PO ZDROWIE oraz SMAKI ŻYCIA, CZYLI DEBATA O DOPALACZACH, przeprowadzone przez przedstawiciela Stacji sanitarno-epidemiologicznej w Jaworznie. W ramach warsztatów uczniowie mogli na własnej skórze przekonać się jak widzi człowiek po spożyciu alkoholu lub przyjęciu substancji odurzających, dzięki alko i narkogoglach, w których trzeba było przejść slalomem niewielki odcinek drogi lub przybić sobie tzw. piątkę. Ponad to dzieci za pomocą prostego doświadczenia potwierdziły, jak niebezpieczne dla naszego zdrowia substancje są ukryte w dymie papierosowym.

Anna Nędza

Wioletta Mlostek

Irena Rusin

Henryka Słowik

•

Karnawał to wspaniały okres zimowych balów i zabaw. Jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez uczniów formą rozrywki, dostarcza wielu przeżyć, radości i zadowolenia. Dlatego właśnie w piątek, 26 stycznia Samorząd Uczniowski zaprosił swoich kolegów na bal karnawałowy. Odświętnie udekorowana sala gimnastyczna stworzyła inspirujący do uciechy klimat. Zabawa taneczna zorganizowana była w dwóch turach: dla uczniów klas I-III „W zaczarowanym świecie” oraz dla klas IV-VIII, której tematem był „Świat Barbie”. Wszyscy uczniowie i ci młodsi i starsi bawili się wyśmienicie przy znanych i lubianych przebojach.

Sylwia Ganobis

RSU

• Uważni online

•

Hejt zalewa sieć... Widzimy go na co dzień w formie komentarza pod postem lub pod postacią obraźliwego filmu. Mowa nienawiści i hejt w sieci prowadzą do przykrych konsekwencji w życiu realnym: zaniżonego poczucia własnej wartości czy autoagresji.

W związku z powyższym, Samorząd Uczniowski w ostatnim tygodniu przed feriami przeprowadził szkolną akcję „Uważni online” mającą na celu przeciwdziałaniu hejtowi w sieci. W ramach przedsięwzięcia uczniowie uczestniczyli w lekcjach informatyki, podczas których uczyli się jak radzić sobie z negatywnymi ocenami w internecie oraz budowali postawy, które przekładają się na bezpieczny i przyjazny Internet. Zespoły klasowe wykonały plakaty na temat przeciwdziałaniu hejtowi oraz zasad bezpiecznego korzystania z internetu. Uwieńczeniem inicjatywy był Dzień Pomarańczowej Sznurówki, w ramach ogólnopolskiej akcji „Jest nas więcej”, która ma na celu pokazanie, że w mierzeniu się z hejtem nie jest się nigdy samemu, a Internet może być przyjaznym oraz lepszym miejscem.