• Ósemka w CMI

• CEL PROJEKTU

To już kolejny rok współpracy z CMI. W roku szkolnym 2022/23 uczniowie mieli możliwość skorzystania z zajęć w dwóch kategoriach: koło algorytmiczne oraz koło projektowe. Podczas zajeć uczniowie podnosili kompetencje w zakresie algorytmiki i programowania oraz rozwijali umiejętności pracy w zespole. Zainteresowani uczniowie mieli możliwość sprawdzenia nabytych umiejętności w konkursach osiągając sukcesy.

W marcu odbyły się również zawody algorytmiczne CMI. Nasi uczniowie Paweł Paleczek i Tomasz Zasadzki zajęli V miejsce w etapie lokalnym AGH Kraków (wśród uczestników byli również uczniowie szkół ponadpodstawowych).  Ta sama drużyna zajeła II miejsce w miejskim konkursie ChackMe.

GRATULUJEMY SUKCESÓW i ŻYCZYMY KOLEJNYCH W PODEJMOWANYCH WYZWANIACH INFORMATYCZNYCH!

Poniżej krótka relacja z zajęć kół CMI w fotografii i filmie:

Zapraszamy również do zakładki "Zielono wokół Naszej Skoły". Projekt powstał w ramach grantu projektowego CMI.

• Koło CMI odkrywa techniczną Łódź

• W dniach 23 i 24 marca podczas 2-dniowej wycieczki uczniowie należący do Koła CMI poznawali miasto Łódź od strony technicznej.

Wśród odwiedzanych miejsc  znalazły się m.in. Centrum Nauki i Techniki EC1 (warsztay "Jak zostać inżynierem" oraz "Skąd się bierze prąd", wystawy interaktywne, kino sferyczne), Ksieży Młyn, Centralne Muzeum Włókiennictwa, Wytwórnia Filmów Oświatowych, Pałac Poznańskiego z interaktywną wystawą w podziemiach, Pasaż Róży oraz plac Manufaktury. Przez ciekawe zakątki technicznej Łodzi oraz ich historyczną przeszłość przeprowadził nas przewodnik Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Łodzi p. Filip Jasieczek, który przygotował również grę podsumowującą zdobytą wiedzę w ciągu dwóch intensywnych dni podróży po tym ciekawym i pięknym mieście.

Podczas warsztatów technicznych w WFO Łódź nasi uczniowie mogli zmierzyć się m. in. z animacją poklatkową oraz podjęciem próby nagrania fragmentu własnego scenariusza:

CMI_5

CMI_8

Wycieczka była nagrodą za aktywny udział w zajęciach dla uczestników Koła CMI, które działa w Naszej Szkole już drugi rok.

Zapraszamy do galeriii opowiadającej w obrazie o tej ciekawej wyprawie:)